Atletika EP: Vilagoš osvojila srebrnu medalju u bacanju koplja, još nekoliko zanimljivih finala u Minhenu

RTS 20.08.2022

Adriana Vilagoš osvojila srebrni medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Minhenu. Današnja finala počela skokom s motkom za muškarce, pobedio je Duplantis. Završila su se trijufom Gege u trci na 3.000 metara stipl za žene.

Duplantis nepikosnoven u skok s motkom Očekivano, zlatnu medalju u skoku s motkom osvojio je Šveđanin Armand Duplantis skokom od 6,06 metara. Drugi je bio Nemac Bo Kanda Lita Baere sa preskočenih 5.85. Bronzanu medalju osvojio je Norvežanin Pal Haugen Lilefose - 5.75. Luiza Gega najbrža na 3.000 metara stipl Luiza Gega novim rekordom Evropskih prvenstava - 9:11,31, osvojila zlatnu medalju u trci na 3.000 metara stipl. Druga je kroz cilj u vremenu 9:15,85 prošla