Slavlje na Marakani: Zvezdina 7. titula u nizu!

Sport klub pre 14 dana  |  Autor: Nikola Stamenić

Po pljusku i pred malo svedoka na tribinama, pobedom protiv TSC-a (2:1), Crvena zvezda je četiri kola pre kraja šampionata Srbije i matematički obezbedila osvajanje sedme titule u nizu! Desetak minuta pre početka utakmice na Marakani, potvrđeno je porazom Partizana od Vojvodine (2:3) da je Crvenoj zvezdi i remi dovoljan za osvajanje titule.

TSC je propustio da se u borbi za drugo mesto približi crno-belima i ostao je četiri koraka iza. U nehumanim uslovima za igru Crvena zvezda je u finišu prvog poluvremena bila opasna, ali blistao je golman Ilić. Hvang je pogodio prečku, pa se bez golova otišlo na odmor. TSC je bio jako slab u prvom delu, ali i opasan u nastavku. Pao je iz prekida, Olajinka je načeo mrežu Ilića. Ipak, gosti su brzo uzvratili preko Milosavljevića, pa imali priliku i za preokret.