Biće peta i u Atini: Panatinaikos preživeo u Beogradu, Makabi posustao u završnici

Danas pre 14 dana  |  G. A.

U četvrtoj utakmici četvrtfinala plej-ofa košarkaške Evrolige između Makabija i Panatinaikosa, a drugoj u dvorani „Aleksandar Nikolić“ gde je izraelski velikan domaćin, grčki tim se izborio da se majstorica igra na njegovom terenu u Atini.

Sa 95:88 je izjednačio u pobedama na 2:2. U poslednju četvrtinu Panatinaikos je ušao s prednošću (74:69). Zatim, u prva tri minuta, Makabi je imao seriju 9:0. Ukupno je dao 13 poena, a atinski „zeleni“ samo jedan (82:75). Na četiri minuta do kraja grčki tim se primakao na 86:83. U dva napada uzastopce je postigao trojku, a onda se i Nan istakao iz skok šuta, kada je stigao do 25 poena, ubedljivo najefikasnije na meču. Na dva minuta do završetka Panatinaikos