FK Radnički 1923 izborio ključni bod za Evropu na "Čika Dači"

iKragujevac pre 15 dana

U borbi za evropska takmičenja, Radnički 1923 je pokazao karakter i snagu na domaćem terenu, remiziravši sa Vojvodinom rezultatom 0:0. Ovaj rezultat ostavio je Radnički korak ispred novosadske ekipe, zadržavši tako ključnu prednost u trci za Evropu.

Utakmica je počela žestoko, sa Vojvodinom koja je već u drugom minutu zapretila, ali je golman Radničkog bio na visini zadatka i sprečio autogol nakon nezgodne intervencije Zorića. Radnički se brzo konsolidovao i već u 15. minutu pokazao zube, kada je Sahli ukrao loptu Savićeviću i proigrao Bevisa, ali je odbrana Vojvodine u poslednjem trenutku otklonila opasnost. Dok je prvi deo prvog poluvremena pripao gostima, Radnički je preuzeo inicijativu u nastavku. U 22.