Povezane vesti

„Dragi Džo“ na rastanku

„Dragi Džo“ na rastanku

Danas 16.07.2021
Američki predsednik Džozef Bajden ugostio je nemačku kancelarku Angelu Merkel u Beloj kući, prilikom njene poslednje zvanične posete Vašingtonu pre nego što joj istekne mandat. Razgovarali su o odnosima dve zemlje, pre svega o različitim stavovima… »
Merkel i Bajden: mnogo komplimenata i jedan razdor

Merkel i Bajden: mnogo komplimenata i jedan razdor

Dojče vele 16.07.2021
Prva poseta Džozefu Bajdenu bila je ujedno i oproštajna za Angelu Merkel, koja se posle 16 godina na čelu Nemačke povlači u penziju. Pao je niz lepih reči, a tačka razdora ostaje gasovod Severni tok 2. Šesnaest godina Angele Merkel na funkciji… »
Bajden sa Merkelovom i o Zapadnom Balkanu

Bajden sa Merkelovom i o Zapadnom Balkanu

RTS 16.07.2021
Američki predsednik Džo Bajden izjavio je da se sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel slaže o važnosti daljih integracija država Zapadnog Balkana u evropske institucije. Džo Bajden i Angela Merkel razgovarali su u četvrtak u Vašingtonu o brojnim… »
Merkelova i Bajden bez dogovora o Severnom toku 2

Merkelova i Bajden bez dogovora o Severnom toku 2

Politika 16.07.2021
VAŠINGTON – Predsednik SAD Džozef Bajden i nemačka kancelarka Angela Merkel nisu uspeli da reše nesporazum oko ruskog gasovoda Severnoi tok 2, ali su se složili da Moskvi ne treba da se dozvoli da koristi energetski izvor kao oružje pritiska na… »
Izliv emocija: Bajden Merkelovoj: Nedostajaće mi, stvarno hoćete!

Izliv emocija: Bajden Merkelovoj: Nedostajaće mi, stvarno hoćete!

Blic 16.07.2021
Američki predsednik Džo Bajden izjavio je, na zajedničkoj pres konferenciji sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel, da će mu ona nedostajati kada bude otišla sa te funkcije. - Znam da će partnerstvo Nemačke i SAD čak i ojačati na osnovi koju ste… »
“Nećemo dozvoliti Rusiji da…”

“Nećemo dozvoliti Rusiji da…”

Vesti online 16.07.2021
Predsednik SAD Džo Bajden i nemačka kancelarka Angela Merkel na sastanku u Vašingtonu su razmenili mišljenje povodom gasovoda „Severni tok 2“. Prema rečima Bajdena, oni su se složili da se ne sme dozvoliti da Moskva koristi energetiku za… »
Merkel i Biden u Washingtonu: Zajednička odbrana od Rusije

Merkel i Biden u Washingtonu: Zajednička odbrana od Rusije

Slobodna Evropa 16.07.2021
Američki predsjednik Joe Biden i njemačka kancelarka Angela Merkel obećali su da će zajedno raditi na odbrani od Rusije i suprotstaviti se antidemokratskim akcijama Kine, te da se razmatra ukidanje zabrane putovanja iz Europe u SAD, prenosi Reuters… »
NATO, Rusija I severni tok 2! Bajden I Merkelova nakon sastanka: Nećemo se odreći demokratskih principa

NATO, Rusija I severni tok 2! Bajden I Merkelova nakon sastanka: Nećemo se odreći demokratskih principa

Kurir 16.07.2021
Američki predsednik Džo Bajden izjavio je nakon susreta sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel da dve države neće odstupati od demokratskih principa i univerzalnih ljudskih prava nasuprot potezima koje povlači Kina. Džo Bajden je rekao da će se… »
Amerika, Nemačka i politika: „Dragi Džo" i „Nedostajaće mi viđanje na samitima" - šta su rekli Bajden i Merkel

Amerika, Nemačka i politika: „Dragi Džo" i „Nedostajaće mi viđanje na samitima" - šta su rekli Bajden i Merkel

Radio 021 16.07.2021
Bajden zabrinut zbog gasovoda Rusija - Nemačka, navodeći: „Dobri prijatelji mogu oko nečega i da se ne saglase". Getty Images Sjedinjene Američke Države i Nemačka će se zajedno suprotstaviti „ruskoj agresiji", rekao je američki predsednik Džo… »
Amerika, Nemačka i politika: „Dragi Džo" i „Nedostajaće mi viđanje na samitima" - šta su rekli Bajden i Merkel

Amerika, Nemačka i politika: „Dragi Džo" i „Nedostajaće mi viđanje na samitima" - šta su rekli Bajden i Merkel

Južne vesti 16.07.2021
Getty Images Sjedinjene Američke Države i Nemačka će se zajedno suprotstaviti „ruskoj agresiji", rekao je američki predsednik Džo Bajden posle susreta u Vašingtonu sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel koja je u oproštajnoj poseti pošto… »
Biden i Merkel za zajednički front prema Rusiji i Kini

Biden i Merkel za zajednički front prema Rusiji i Kini

Al Jazeera 16.07.2021
Biden je ponovio zabrinutost zbog izgradnje plinovoda Sjeverni tok 2 koji se gradi od Rusije do Njemačke dnom Baltičkog mora. Američki predsjednik Joe Biden i njemačka kancelarka Angela Merkel su obećali da će zajedno raditi na odbrani od Rusije i… »

Vesti dana »